2024
 • 12 kwi 2024

  Nawiązanie współpracy pomiędzy Polski PCS a Uniwersytetem Gdańskim (Wydział Ekonomiczny)

  Z ogromną przyjemnością informujemy o nawiązaniu współpracy pomiędzy Polski PCS Sp. z o.o. a Uniwersytetem Gdańskim, Wydział Ekonomiczny w zakresie wykorzystania systemu komputerowego „Moduł Maklerski”.

 • 23 cze 2023

  Pilotaż obsługi drobnicy w Terminalu BCT

  Uprzejmie informujemy, że z dniem 24.06.2023 rozpoczynamy wspólnie z prowadzącym magazyn czasowego składowania Terminalem BCT pilotaż mający wprowadzić kolejną automatyzację zwalniania towarów po procedurach importowych w AIS, dla tych które nie są w kontenerach. Takie ładunki pochodzę bezpośrednio ze statku bądź z rozformowanych kontenerów i ogólnie określa się mianem drobnicy.


 • 15 cze 2022

  wsparcie eksportu i komunikat IE507

  Komunikat IE507 jako przedstawienie towaru w portach morskich, wsparcie eksportu

 • 06 cze 2022

  Awizacja statków

  Zgodnie z programem rozwoju polskich portów i poprawą dostępności do infrastruktury portu oraz digitalizacji procesów portowych informujemy, że została wdrożona elektroniczna forma awizacji statku do dyspozytorów portów (Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Świnoujście) z wykorzystaniem Modułu Maklerskiego platformy PCS.

 • 04 maj 2022

  Prezentacja dla agentów morskich w porcie Gdańsk

  W dniu 28 kwietnia 2022 wraz ze wsparciem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk Polski PCS przeprowadził szkolenie dla agentów morskich związane z przygotowanymi wdrożeniami w zakresie wsparcia obsługi statków na wejściu i wyjściu z portu przez Moduł Maklerski PCS.


 • 25 mar 2022

  Automatyczne zwalnianie kontenerów- systemy AIS i NCTS w Terminalu DCT Gdańsk

  INFORMACJA DLA KLIENTÓW TERMINALA KONTENEROWEGO DCT GDAŃSK Automatyczne zwalnianie kontenerów w tranzycie NCTS i imporcie AIS Informujemy, że została uruchomiona możliwość automatycznego zwalniania kontenerów w systemie TOS NAVIS w procedurze tranzytu NCTS i importu AIS za pośrednictwem systemu PCS.

 • 21 mar 2022

  ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

  W ramach projektu PCS poszukujemy partnera, który wykona statyczną analizę kodu źródłowego Java (SAST - Static Application Security Testing) naszej aplikacji.

 • 02 lut 2022

  Wyniki portów za 2021 rok

  Dobre wyniki polskich portów morskich w 2021 roku. Przeładowano łącznie 113 mln ton towarów

1 ° 11° >>>