2024
 • 11 sie 2019

  Zwolnienie z podatku dochodowego marynarzy, budowa tzw. drogi czerwonej w Gdyni

 • 02 lip 2019

  Poprawa kolejowego dostępu do portów w Gdańsku i Gdyni.

  W trójmieście z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podpisano trzy umowy na poprawę kolejowego dostępu do portów w Gdańsku i Gdyni. Wartość inwestycji to ok. 3 mld zł.

 • 14 maj 2019

  Polski PCS - kierunki działania

  Port Community System jest systemem łączącym interesariuszy obsługujących ładunki portowe i jednostki pływające w jeden system, zintegrowany, spójny i mający charakter otwarty wobec wszystkich zainteresowanych.

 • 29 sty 2019

  Przełomowe testy zdalnie pilotowanego promu pasażerskiego

  Wybudowany w polskiej stoczni dwustronny prom pasażerski Suomenlinna II przeszedł pomyślnie testy zdalnego pilotowania w pobliżu portu w Helsinkach. Dzięki dzisiejszym technologiom zdalny nadzór nad statkami z każdego miejsca na ziemi jest już rzeczywistością.
  https://www.portalmorski.pl/st...

 • 28 sty 2019

  Bałtyk odsłonił szczątki pradawnego lasu

  Niezwykłe odkrycie na plaży w Łukęcinie. Morze Bałtyckie odsłoniło szczątki pradawnego lasu. Jak informuje na facebookowym profilu Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, na pierwszy rzut oka wygląda on jak lawa wypływająca z wnętrza wulkanu.
  https://www.gospodarkamorska.p...

 • 26 sty 2019

  Prezes Exatel: Dramatycznie brakuje ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa

  Choć cyberbezpieczeństwo staje się coraz ważniejsze, w Polsce dramatycznie brakuje ekspertów z tego obszaru. Wykształcenie nowych kadr to największe długofalowe wyzwanie w tej dziedzinie - mówi PAP Nikodem Bończa Tomaszewski, prezes Exatel.
  https://www.gospodarkamorska.p...

 • 24 sty 2019

  Terminal LNG w Świnoujściu przygotowany do rozbudowy

  Spółka Polskie LNG uzyskała komplet decyzji środowiskowych oraz lokalizacyjnych dotyczących wszystkich projektów realizowanych w ramach Programu Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujsciu. Dokumenty środowiskowe mają status ostateczny, a wydane przez wojewodę zachodniopomorskiego decyzje rygor natychmiastowej wykonalności (co wynika wprost z zapisów tzw. specustawy terminalowej).
  https://www.gospodarkamorska.p...

 • 23 sty 2019

  Port Gdańsk. Ponad 20 proc. wzrostu i czwarte miejsce na Bałtyku

  Było 40,6 mln przeładowanych towarów, jest już 49 mln ton. Tylko w skali roku wzrost wyniósł 20,7 proc. Dzięki takim wynikom w zestawieniu największych portów na Bałtyku Port Gdańsk ostatecznie przesunął się z 6. na 4. pozycję, wyprzedzając port w Kłajpedzie.
  https://biznes.trojmiasto.pl/P...

... 10° 11 ° >>>